Cumartesi, Ocak 31, 2009

Dana White vs. AFFLICTION

AFFLICTION, ikinci event'i Day of Reckoning ile harika bir MMA şöleni sunarken, Amerika'daki televizyon reyting savaşlarından yine mağlup çıktı. MMA'in büyümesinde ve yaygınlaşmasında şüphesiz çok önemli bir unsur olan televizyon yayınlarında Dana White'ın UFC ile tekeli sürüyor.


UFC, çok akıllıca bir hamle yaparak, AFFLICTION 2'nin gerçekleştiği 24 Ocak gecesi SPIKE TV'den UFC 91'i (Randy Couture vs Brock Lesnar) tekrar banttan gösterdi ve gecenin en çok izlenen MMA programı olmayı başardı. SPIKE TV'de gelmiş geçmiş en çok izlenen tekrar maçı olan Randy Couture vs. Lesnar maçı, Fedor'un Amerika'daki popülaritesinin daha tavan yapmadığını gösteriyor.

PRIDE'i satın alıp kapatan, MMA dünyasını tekeline almaya çalışan UFC'nin sahibi Dana White, önce şirket sonra spor tavrını sürdürmeye devam ediyor. Röportajlarında Kimbo Slice için gülerek "hiç bir işe yaramaz" diyen, Ken Shamrock'un artık vaktinin geçtiğini söyleyen, defalarca Tito Ortiz ile ağız kavgasına giren, Randy Couture ile bile mahkemelik olan Dana White, MMA'in en önemli ve aynı zamanda en sevilmeyen ismi...

Zamanında fazla abartılıyor dediği Fedor için en son "eğer en iyi olduğunu iddia ediyorsa UFC'ye gelecektir" diyen Dana White, AFFLICTION'ın varlığından ve yükselişinden oldukça rahatsız...

Dana White ve şirketi Zuffa, UFC'yi (ve dolayısıyla MMA sporunu) Amerika'da hızla yükselen bir spor haline getirmesine rağmen, daha hala eski PRIDE FC'nin ihtişamını yakalamaktan çok uzak...Hiç yorum yok:

Yorum Gönder