Middleeasy.com'un haberine göre Stratus Medya Grubu, ProElite'in %95'ini satın almış. En yakın zamanda EliteXC'yi tekrar hayata geçirerek MMA'e geri dönmek isteyen ProElite, Strikeforce'un boşaltacağı yeri doldurup dünyanın 2 numaralı MMA organizasyonun sahibi olmak istiyormuş.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiyG1GOMz5Sn-WCrR9bjdEoZpg0iyf6uqa3tWch3n2W3MO7_b3AbmfDu8aH8jGWxhSRZ-C59VoKEFVzWZ7wQNeCjcJHK0CR4xf25B-FoldZv7wgLnwUjfgw8DFmr1DatiHnLzIEk6xI_HQq/s400/kimbo-petruzelli-is.jpg) |
2008'de EliteXC'yi bitiren o an... |
Hatırlayacağınız gibi Ekim 2008'de, Kimbo Slice'ın Seth Petruzelli'ye süper şok bir şekilde yenilmesiyle birlikte ProElite batmış ve dolayısıyla EliteXC kapatılmıştı.
Halbuki çok değil, daha 4 ay öncesinde EliteXC, MMA'de bir rekor kırmış ve 7.281 milyon izleyici ile gelmiş geçmiş en çok TV reytingi alan organizasyon olmuştu.
(Kimbo Slice vs. James Thompson - 31 Mayıs 2008)
EliteXC hala gelmiş geçmiş en çok TV reytingi alan MMA organizasyonu ünvanının sahibi.
Hiç yorum yok:
Yorum Gönder