Pazar, Aralık 15, 2013

Alp Özkılıç ezip geçti

UFC'deki ilk Türk, Alp Özkılıç, ilk maçında galip!


UFC on FOX 9 adlı event'te Alp Özkılıç rakibi Darren Uyenoyama'yı son derece ikna edici bir performansla jüri kararıyla mağlup etti. Alp, rakibinin 13 takedown denemesinin 11'ini başarıyla savunurken, kendisi de rakibini 2 kere yere indirip yerde ground-n-pound ile işi götürdü.

Yine de kendisinden daha iyi bir performans beklediğini belirten Alp, UFC'de kafesin içine girdiği bu anı çoktandır hayal ettiğini de söyledi.

7 yorum:

servet dedi ki...

yalnız fena ingilzcesi var şaşırdım doğrusu

Hasan Mert dedi ki...

Doğma büyüme değil ama uzun süredir orada yaşıyor bildiğim kadarı ile.

servet dedi ki...

8 bini galıbıyet bonusu olmak ozere 24k $ koydu cebine imansız :)

sensei dedi ki...

Vay be Alp duygulandırdın beni evladım, hatırlar mısın, Çin'de dayak yerken seni çocuklardan kurtarıp himayeme almıştım, o dövdüğüm çocuklardan biri marangoz babasını çağırmıştıda hani beni dokunmadan adamı etkisiz hale getirme dersi sırasında dövüş sanatları salonumdan dışarı çıkarıp, 250 öğrencimin ve bölge halkının önünde evire çevire dövmüştü, öğrencilerimin önünde kaçmıştım, güzel hatıralardı.....Başarılı olamazsın, senden adam olmaz, kafan çalışmıyor, okuma, çelimsiz, güçsüz, geber falan deyip seni maden ocağına verme sebebim inan ki iyiliğini istediğimdendi yoksa biliyordum başarılı olacağını, önünü kesmeye çalıştığımı umarım düşünmemişsindir...

Ulan Amerikadan bir karı ayarlamadın bana deyyus, bekliyorum hala......bak bekliyorum ha........

_CHARLOTTE_ dedi ki...

GSP kemeri bıraktı beyler. Emeklilik demiyorlar ancak çok uzun bir süre de geri dönmesi beklenmiyor. Johnny Hendricks ve Robbie Lawler kemer için dövüşecekler.

sensei dedi ki...

GSP bıraktı mı üzüldüm, ama hendrick maçında zorlandı o yüzden ara vermiştir kendini dinlemeye ve doğru yolu bulmaya ihtiyacı var ama çok ara verirse geri dönmesi çok zor olabilir....GSP Hendrick güzel bir rekabet yaratmıştı bir rövanş çok ses getirebilirdi..üzücü..

servet dedi ki...

Condıt ne güne duruyo amk oda dun normalde ımmortal brownla çüküşecekti ama sakatlıkmı oldu ne olduysa o macın yerıne lauzonun macı maın carda eklendı

Yorum Gönder